Planinarsko društvo Zagorske steze Zabok

Vrsta Planinarski
Država Hrvatska
Odredište Medvednica
Opis Sastanak 20 sudionika pohoda ispred ormarića od 7:45 do 8:00 sati. Svi su došli na vrijeme i sa 5 automobila smo se u 8:00 uputili prema Gornjem Vrapču sa Streljane od kuda je bio početak pohoda po stazi broj 4. Prošli smo i slikali se kod slapa Ferendol, pa preko proplanka Dragulinec po stazi 5 prema Zelenoj magistrali, tu smo prošli pored špilje podcitarnice i po dolasku na Zelenu magistralu po stazi Glavicu. Tamo je bio odmor i okrepa u trajanu od 45 minuta nakon čega smo se vratili natrag prema Zelenoj magistrali i nastavili preko livade Ponikve, po stazi 6 do Jambrišakovog vrela, nkon osvježenje i punjenja rezervi s vodom, po stazi 1 spuštamo se prema slapu Sopot ­ tamo stajemo na 10 minuta radi uživanja u pogledui slikanju. Vraćamo se na široki makadamski put koji vodi prema gornjem vrapču, čeka nas skretanje i put od jpš nekih sat vremena u brdo nakon čega se spuštamo ponovno na proplanak Dragulinec, tamo rješavamo sve zalihe iz ruksaka i nakon 20 minuta odmora, silazimo prema streljani i krećemo prema Zaboku. Moram napomenuti, da je grupa bila jako dobro raspoložena,pozitivna, sve je prošlo u izvrsnoj atmosferi. Nas 20 smo bili cijelo vrijeme kompaktni kao grupa, nismo se razdvajali niti se grupa \"rastegnula\" što smatram odličnim rezultatom i uspjehom.
Polazak 16.04.2016. u 08:00
Povratak 16.04.2016. u 15:20
Vrijeme hoda 5.0 sata(-ti)
Tehnička zahtjevnost T1 - nezahtjevno