Planinarsko društvo Zagorske steze Zabok

Država Slovenija
Odredište Julijske alpe
Opis 1. dan
Vožnja na relaciji Zabok - Bragana - Ljubljana - Kranjska Gora - Erjavčeva koča (Vršič). Smještaj u planinarskoj kući.

2. dan
Polazak prema Jalovcu s Erjavčeve koče u 4:30. Kretanje prema Lovskoj koči v Rutaski Trenti i dalje preko Jalovske škrbine do Goličice (križanje puteva). Nakon toga slijedi završni uspon na greben Jalovca i dolazak na vrh. Poslije odmora i slikanja na vrhu Jalovca slijedi silazak do križanja na Goličici putem dolaska. Dalje nastavljamo prema Zavetišču pod Špičkom gdje je uslijedio dulji odmor i okrijepa. Zadnji dio puta do Vršiča odnosno Erjavčeve koče završili smo u 18:30 nakon 12 sati hoda.
Tri člana društva su pohodila Slemenovu špicu i napravili kružnu rutu na Poštarski dom na Vršiču.

3. dan
Vožnja od Erjavčeve koče na Vršicu preko Kranjske gore, Trvisia i Predela do Koče na Mangartu. Slijedi uspon od planinarske kuće do Mangartskog sedla i dalje do vrha Mangarta po talijanskom smjeru. Silazak je bio istim putem, a što je ukupno činilo 5 sati hoda.
Nakon odmora i okrijepe slijedio je povratak automobilima istim putem kao i dolazak do Kranjske Gore te dalje do Zaboka.
Polazak 04.08.2017. u 17:00
Povratak 06.08.2017. u 18:00
Vrijeme hoda 17.0 sata(-ti)
Tehnička zahtjevnost T4 - vrlo zahtjevno