Planinarsko društvo Zagorske steze Zabok

Vrsta Planinarski
Država Slovenija
Odredište Kamniške i Savinjske alpe
Opis Kranjski rak - Gojška planina - Mala planina - Velika planina - Gradišče (1.666 m) - Zeleni rob -Mala planina - Kranjski rak
Polazak 27.01.2019. u 07:00
Povratak 27.01.2019. u 21:30
Vrijeme hoda 4.0 sata(-ti)
Tehnička zahtjevnost T3 - zahtjevno
Zahtjevnost (trajanje) K2 - otežano
Vrijeme Po dolasku u Kranjski rak sunčano,blago vjetrovito,prohladno (-5 do-3°C)
U usponu vjetrovitije na proplanku, naoblačenje, snijeg 25 do 30 cm Iza 14h jačanje vjetra i spuštanje oblaka
Prijevoz osobni automobili
VodičČrnjević Krešimir
Pomoćni vodič
Broj nečlanova PDZS 1
Napomena Sudionikpohoda Damir Šaić nije član PDZS-a

Smjer kretanja: Kranjski rak - Gojška planina - Mala planina - Velika planina - Gradišče (1.666 m) - Zeleni rob -Mala planina - Kranjski rak
Stanje: 11:00h - početak pohoda. Otežan uspon u drugoj polovini puta (vjetar) prema Maloj planini.
12:15h - zaustavljanje 8 sudionika pohoda na domu Domžalski dom na Mali Planini
12:25h - četvero sudionika nastavilo put prema vrhu Gradišće i domu Zeleni rob gdje su stigli nakon sat vremena ( u 13:30h) uspona po vjetru i dobroj vidljivosti.
14:10h - vraćanje putem prema crkvi Marije Snježne i Maloj planini
14:30h - zaustavljanje članova na cca 1,5 km od Domžalskog doma zbog spuštanja oblaka i jakog vjetra te izrazito loše vidljivosti zbog čega nije bilo moguće odrediti orijentaciju ni smjer kretanja. Vodič je pozvao interventnu službu na broj 112. U krugu 50-80m naišli na mladi slovenski par koji su također prethodno zvali službu na 112 te odredili približne GPS koordinate preko mobilnog uređaja. Slovenska državljanka bila u stanju panike i pothlađenosti, članovi PDZS pristupili hitnim radnjama za ugrijavanje te dodijelili suhu odjeću i topli čaj. Nakon cca 1:15h reševalnici došli do lokacije izgubljenih.
16:15h - izgubljeni s reševalnicima došli do Domžalskog doma.
16:30h - svi sudionici pohoda zajedno s 3 reševalnika krenuli prema Kranjskom raku do osobnih automobila
17:45h - povratak za Zabok.
Sudionici pohoda (vodič + 3 sudionika) su se vratili u dobrom psiho-fizičkom stanju. Usluga interventne pomoći bez financijskih troškova za sudionike pohoda i PDZS.

Sudionici pohoda:

1. Marina Bajs Šemovčan